Угорський державний ломбард

Bav_lombard

Угорський аукціонний зал і державний ломбард, налічує понад 240 років історії. Сьогодні, ця будівля – туристичне місце сучасної Угорщини. Він по праву вважається місцем народження мистецтва, адже, однією з його сфер – це просування і реклама молодих художників. Крім того, тут часто залишають на збереження, світові шедеври мистецтва. Так само, установа, надає і класичні послуги даної сфери фінансового сектора:

  • кредит під заставу нерухомості (квартири, будинку, нежитлового приміщення, землі і т.д.);
  • кредит під заставу авто та іншого транспортного майна;
  • оцінка майна.

До того ж у них є Академія Оцінки BAV, де вивчають професію оцінювача.

Перша згадка про ломбард

Датою його заснування вважається 23 серпня 1773 року, ерцгерцогинею Австрії, Марією Терезою.

Початкове, завдання державного ломбарду, було потіснити численні лавки лихварів, що видають гроші під заставу нерухомості, під божевільні відсотки, або невигідні умови для позичальника.

У той час, ощадних банків на території Угорщини, ще не було. Іпотечні кредити видавалися приватними особами. Відсутність контролю в даном сегменті фінансового ринку, призвело до дуже швидкого збагачення власників даних крамниць. А ось ті, хто здав майно в заставу залишалися без даху над головою.

Перше державне кредитування в XVIII столітті

Угорський державний ломбард швидко став популярним у бідних верств населення. Причиною всьому, стало – іпотека з низькою процентною ставкою під заставу. Таким чином, багато колись будинків, отримали шанс вижити і влаштуватися в житті.

Багаті клієнти з’явилися з ростом популярності цього фін установи, надійністю державного контролю. До того ж, тоді, Братислава була столицею Угорської держави.

Переїзд фінансової установи в Буду

У 1787 році з кризового періоду Угорщини епохи Просвітництва, зниження торгівлі, товарообігу, великої інфляції, Королівський державний ломбард був перенесений зі столиці в місто Буда.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>