Чи варто купувати заставне авто?

Ринок заставного майна добре розвинений в Україні. Послуга кредит під заставу авто користується великою популярністю у населення. І як ви зрозуміли, далеко не всі позичальники йдуть умовами угоди, або не змогли повністю погасити кредит. Так і сформувався ринок заставних авто.

У чому ж переваги покупки таких машин?

Кредитні автомобілі привертають до себе, в першу чергу невеликою ціною. Часто можна побачити оголошення, де їх вартість може мало не в половину менше ринкової. Хороша замануха, погодьтеся. В цілому, автоломбард, або банк, виставить на продаж таке майно, тільки в двох випадках:

  • він отримав право на володіння, як компенсація за невиконану угоду;
  • позичальник дозволив виставити авто на торги.

Без згоди власника рухомого майна, фінансова організація навряд чи зважитися на такий крок.

Як автомобільний ломбард збуває такі авто

Схема продажів наступна, кредитор і власник заставного майна, обговорюють наступні дії з погашення позики. Зазвичай, сторони приходять до компромісу:

  • позичальник дає добро на продаж свого автомобіля;
  • банк бере на себе всі організаційні витрати, шукає покупців.

В результаті, фін компанія забирає тільки ту частину грошей, в яку входять витрати при продажу і залишок боргу. Решту коштів йдуть колишньому власнику продажу транспорту. Основна проблема таких угод, це ціна заставного майна, яка нижча за ринкову.

Найважче всьому власнику майна, бо він розуміє, що його транспорт продадуть за ціною нижче ринкової, банк буде намагатися швидше отримати свої гроші за кредит, а ось покупець у виграші, адже отримає те що шукав за низькою ціною і з мінімальними юридичними ризиками, адже банк повинен бути присутнім на угоді.

Цікаво, що якщо у покупця якимось чином не вистачить грошей на покупку, банк і йому може видати кредит з умовою першого внеску 30-50% від ціни. Іноді, навіть купують сам кредит з майном, але такі операції не завжди вигідні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>