Смуги руху на українських дорогах істотно зміняться: до чого готуватися водіям

ширина полос

В Україні вирішили впровадити європейські стандарти безпеки на дорогах.

Для цього оновлено Державні будівельні норми щодо ширини смуг руху в містах і селах – ДБН В.2.3-5: 2018 “Вулиці та дороги населених пунктів”. Їх почнуть впроваджувати вже з 1 вересня, проектуючи нові і реконструюючи наявні вулиці і дороги.

– До сих пір Державні будівельні норми передбачали, що ширина смуг руху становить від 3,5 до 3,75 метра, в залежності від призначення дороги, – розповідає Андрій Климчук, менеджер кампанії “За безпечні дороги”, Центр демократії та верховенства права. – Нові параметри такі: на вулицях загальноміського та районного значення смуги руху повинні бути шириною 3 метри (за старими ДБН – 3,75 м), смуги магістралей загальноміського значення з безперервним рухом у міських поселеннях – 3,5 метра, смуги руху місцевих житлових вулиць і доріг у всіх населених пунктах – 2,75 метра.

– І що дасть таке звуження?

– Цей інженерний прийом дозволить знизити середню швидкість руху транспорту в містах. Крім того, якщо, наприклад, смуга мала 3,75 метра, а її звузять до трьох, то залишаться додаткові 75 сантиметрів, а на двосмугової дорозі це вже 1,5 метра. Їх можна буде використовувати для облаштування поворотних смуг, велодоріжок, смуг для громадського транспорту або додаткових для автомобілів і ін.

У нових ДБН йдеться про зниження розрахункової швидкості руху до 50 кілометрів на годину, а в старих вона становила 80 кілометрів на годину. Повороти вулиць, підйоми і спуски будуть проектувати під гострим кутом. Це будуть робити для того, щоб водії входили в повороти і долали підйоми і спуски зі швидкістю до 50 кілометрів на годину.

– Чи не буде впровадження нових норм створювати водіям дискомфорт під час руху?

– Ширина стандартного автомобіля – до 2 метрів. Тому 3-метрової смуги руху цілком вистачає для того, щоб їхати по дорозі зі швидкістю 50 кілометрів на годину. До речі, такі стандарти ширини смуг діють у багатьох європейських країнах. Там водії їздять обережно і з меншою швидкістю, і ДТП фіксують рідше.

– Змінені будівельні норми будуть застосовувати тільки до нових і реконструйованих дорогах?

– Не тільки. На вулицях, які не будуть ремонтувати, завдадуть нову розмітку, зменшивши ширину смуг. Також нові ДБН передбачають облаштування острівців безпеки. Без них не можна буде робити нерегульовані пішохідні переходи на вулицях, що мають дві і більше смуг в одному напрямку. Острівці безпеки будуть облаштовувати, виділяючи розділові смуги або звужуючи смуги руху до 2,75 метра.

Автор: Марина Львовская

Оцените нас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>