Податок на нерухомість і прописка в Україні по новому

Изменения в налог на недвижимость и прописку в Украине

Податок на розкіш діє в Україні вже 5 років. Згідно з ним, власники дорогої нерухомості, транспорту, землі повинні заплатити державі певні суми в залежності від виду податку на майно.

Як розраховують податок на нерухомість

Сьогодні, ставка на не повинна перевищувати 1,5% за кожен “зайвий” квадратний метр. Розраховується за мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року.

У 2020 році мінімальна зарплата – 4723 грн. Це означає, що податок за максимальною ставкою становитиме: 70 гривень 84 копійки за квадратний метр.

Повідомлення по податках повинні прийти до 1 липня, оплата здійснюється протягом 60 днів після отримання.

Поріг нарахування податку починається:

  • більше 60 м2 для квартир;
  • більше 120 м2 для будинку;
  • 180 м2 більше якщо об’єктів нерухомості кілька.

Крім того, власник житла в багатоквартирному будинку більше 300 квадратів і вдома 500, потрібно буде заплатити додатково 25 тис. гривень.

Звільняються від сплати: державні будівлі, сімейні дитячі будинки, гуртожитки, непридатні для проживання і аварійні будівлі, нерухомість інвалідів і сиріт, школи і т.д.

Що пропонують змінити

Данило Гетманцев, глава податкового комітету Верховної Ради, пропонує розраховувати вартість податок на нерухоме майно, не в метрах, а виходити з грошової оцінки, вартості об’єкта.

Законопроект вже готують в Раді і швидше за все його приймуть в наступному році.

Зміни в правилах прописки в іпотечної нерухомості

Кабмін ускладнив правила реєстрації за місцем проживання в іпотечної нерухомості. Тепер що б зареєструватися в такому житлі, потрібно дозволу іпотекодержателя.

Хто такий іпотекотримач

Це особа, яка надає в іпотеку нерухоме житло іпотекодавцю. Іпотекодавцем може бути може бути як боржник, так і майновий поручитель.

Міністр юстиції Денис малюська, вважає, що це спростить стягнення з боржника по іпотечної нерухомості.

Швидше за все, всі ці нововведення готуються до старту іпотечної програми по 10%. На даний момент, якщо в житло прописана дитина, то банк не зможе нерухомість стягнути при невиплати по іпотеці.

Під які відсотки можна оформить іпотеку зараз?

Середня процентна ставка по іпотеці в Україні складає, в середньому 18-25%. Мінімальна ставка, на ринку кредитування нерухомості під заставу складає: 17-18% річних. До того ж, доведеться зіткнутися з низкою вимог банків і прихованими платежами.

Кредит під заставу нерухомості Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса

Подібні запити від користувачів України можна зустріти у всіх містах. Занадто довге очікування закінчення карантину спонукало людей шукати кошти для існування всюди. У справу пішло кредитування нерухомого майна. Оформити кредит під заставу квартири Києва та інших міст стало можливо навіть в мережі інтернет. Різні фінансові організації видають гроші під заставу нерухомості під невеликі відсотки, деякі нижче 1%. Зараз, застава нерухомості – найкраща допомога в скрутну хвилину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>