Як вижити українцям в період локдауна

Как выжить в карантин на минимальную зп

В умовах суворого карантину 57% українців зможуть матеріально прожити не більше чотирьох тижнів, 6,9% мають заощадження на кілька днів, 6,3% – на півроку і більше. Згідно з дослідженням компанії Gradus.

Аналіз своїх звичок

Що стосується сімейного бюджету, витрат, то тепер потрібно не просто дивитися свій бюджет і викреслювати зайве.

Перевірте, оптимальний чи ваш тариф, у оператора мобільного зв’язку (можливо, у вас буде менше ГБ, поки ви вдома), у провайдера кабельного телебачення (ви дивитеся всі ці канали, або ви можете замовити простіший пакет, повністю відмовитися), перегляньте все свої підписки і автоматичний вивід коштів з карт. Витрачайте гроші тільки на те, що вам потрібно – їжу, ліки, комунальні послуги.

Бережімо здоров’я

Наприклад, відмова від куріння може заощадити вам багато грошей, особливо якщо порахувати, скільки пачок сигарет ви купуєте за тиждень, місяць або рік. Складіть меню на тиждень, а потім напишіть список продуктів, які вам потрібно добре харчуватися для всієї родини.

Чи не час для нерухомості

Якщо ви опинилися з тих, хто накопичив і вже хотів купити квартири, але є карантин і ви засумнівалися, директор Олексій Степченко радить вам почекати. За умови, що є така можливість і є де жити.

Гарний час для машини

Ще раз. Якщо ви накопичили гроші і вже мріяли провести наступну відпустку на своїй новенькій машині і тепер не знаєте, чи варто взагалі купувати її, придивіться до пропозицій різних автоломбардів. Ті, у кого ціна в гривні зафіксована за старою ціною, можуть купити її дуже вигідно. Або ж автоломбард зробить викуп авто за хорошою ціною і ви можете заробити грошей додатково.

Кредит – не найкраще рішення

Ключовою умовою великих і давно прострочених покупок є те, що ви дійсно не дбаєте про них без них, ви накопичили на них трохи грошей і просто пішли і зробили їх. Але не в кредит.

Криза – це падіння реальних доходів. І рух ціни тут не особливо важливо. Якою б не була інфляція, банки не будуть працювати в збиток. Незважаючи на те, що під час карантину українці не можуть розплачуватися по іпотеці, а банкам не дозволяють штрафувати своїх клієнтів за несвоєчасну виплату споживчих кредитів і підвищення процентних ставок.

Карантин закінчиться, і краще припустити, що після першого місяця кризи наступить ще більше, ще більше кризи, що доходи впадуть, а погашати сьогоднішню позику завтра він може.

Автор: Марина Львовская

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>