Як відбувається продаж квартири в Україні

продажа квартиры в Киеве и Украине, как происходит

Процес продажу квартири тривалий і для необізнаної людини може обернутися великим головним болем вкупі з фінансовими втратами. Розглянемо стандартні кроки, з якими зіткнеться кожен в спробі продати своє житло.

Власник квартири

На початку процесу продажу потрібно визначитися, хто ж є господарем житлоплощі. Господарем квартири визначається той, хто прямо записаний в правовстановлюючих документах, а так само його дружина/чоловік, якщо був одружений на момент видачі таких документів.

До правовстановлюючим документам ставляться договору:

 • про купівлю-продаж;
 • бартеру нерухомості;
 • дарування;
 • план приватизації;
 • право на спадщину.

Важливим моментом, варто виділити, якщо квартира була отримана від держави і не приватизована, тоді продати її буде неможливо.

Частка власності в квартирі

За умови, що житловою нерухомістю володіють кілька осіб, кожному з них належить частка власності на все майно в цілому, яке буде чітко вказано в правовстановлюючому документі. Власник зможе розпоряджатися своєю часткою, як йому заманеться, наприклад провести її відчуження іншій особі.

У разі продажу, інші власники мають переваги покупки. Власник частки, зобов’язаний в письмовій формі сповістити, інших власників квартири про свій намір продати частину житла. Якщо, за 1 місяць, інші власники житла не скористалися перевагою покупки, то частка житлоплощі переходить іншій особі.

Оцінка квартири

Визначившись, хто є власником квадратних метрів, перед продажем, відбувається другий етап – оцінка квартири. Зробити це можливо трьома способами:

 1. Оцінити самому;
 2. Звернутися в агентство нерухомості;
 3. Скористатися послугою компанії з оцінки майна.

Самостійно оцінити своє житло, можна переглянувши оголошення про подібне житло, яке в продажу. Бути впевненим, що точно задав ціну неможливо, хіба що продавцем буде працівник сфери нерухомості.

Агентство нерухомості має деякі переваги. Недоліком можна назвати, додаткові витрати за роботу ріелтора. Перевагами: швидкість продажу своєї квартири, безпечний спосіб продажу, шанс бути обманутим практично відсутній, менше головного болю з документами.

Компанії, які надають послугу оцінка майна, підійдуть, за умови, що власник квадратних метрів виявив бажання сам займатися продажем. Вартість таких послуг набагато менше ніж звернення до агентства нерухомості, але і пошуком клієнтів вони займатися не будуть.

Подача оголошення, перегляди квартири

Якщо власник вирішив сам продати свою житлоплощу, тоді йому слід дати безкоштовне оголошення в інтернет. Підійдуть такі ресурси, як DOM.RIA, lun.ua, olx.ua і т.д. У об’яві потрібно завантажити фото, зробити детальний опис, залишити контактні дані і чекати дзвінка. Чим детальніше опишете своє житло, чим більше якісних фото з різного ракурсу зробите, тим більше шансів, що на ваше написання ключових слів звернуть увагу потенційні покупці. Але тільки за умови ринкової, а не завищенної ціни.

Після подачі оголошення…

Йде етап дзвінків, переглядів квартири і торгів. Зазвичай, потенційних клієнтів цікавлять такі моменти:

 • планування;
 • стан квартири;
 • стан санвузла;
 • висота стелі.

Ще можна виділити особисті відчуття потенційного покупця в приміщенні, але це суто індивідуально. Час огляду житла, не більше 10 хвилин, при наявності меблів. А без неї ще менше.

Якщо покупця все влаштовує, то продавець, як кажуть повинен витримати торг. Швидко прийнявши ціну покупця, значить для останнього, що можна ще знизити вартість.

Угода з покупцем, документи для продажу

Коли всіх сторін все влаштовує, варто просити завдаток, причому підписати для цього спеціальні документи. Розірвання такого документа, значить невиконання однією із сторін зобов’язань, а це спричиняє додаткові витрати, з боку продавця:

 • повернення покупцеві подвійної суми завдатку;

з боку покупця:

 • втрата всієї суми завдатку.

Для того, що б не виникло питань до завдатку, оформлення документа краще доручити фахівцеві.

Потрібні документи для угоди

Що б здійснити операцію купівлі-продажу квартири, сторони зобов’язані мати:

 • паспорта та копії сторін;
 • ідентифікаційні коди плюс їх копії;
 • документи на право власності продавця;
 • документ оцінки житла;
 • документ з ЖЕКу, про відсутність боргів і про прописаних в квартири. Так звана форма №3.
 • останній етап продажу квартири.

Провівши огляди житлоплощі, зібравши потрібні документи, одержавши задаток, сторони підходять до завершального етапу купівлі-продажу житла: взаєморозрахунок по угоді.

Найбільш розповсюджений і найпростіший метод – звернутися до нотаріальної контори. Операцію можливо здійснити і в банку, якщо покупець, бере гроші там, але це потрібно заздалегідь обговорити.

Перед підписанням договору у нотаріуса, надаються оригінали документів на квартиру. Житло має числиться в єдиному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для перевірки прав власності, можливий арешт, боргів і даних про власників. Якщо квартира відсутня в Держреєстрі, тоді потрібно завчасно звернутися до нотаріуса і подати заявку на внесення даних. Це може зайняти до 14 днів.

Після оформлення угоди купівлі-продажу, продавець отримує копію цього документа, а покупець оригінал і виписку з Держреєстру.

Що робити коли потрібні гроші і не хочеться розлучатися з квартирою

Якщо гроші потрібні, але хочеться зберегти житло, тоді варто оформити кредит під заставу нерухомості без довідки про доходи в Києві і Україні. Багато кредитних організацій, охоче видають кредит під заставу квартири в Києві під низькі відсотки. Часто позика під заставу нерухомості буває кращим рішенням швидко і безпечно отримати велику суму. Отримати гроші під заставу квартири можна в день звернення, істотно заощадивши час і нерви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>