Мене обдурили шахраї. Як дізнатися свою кредитну історію?

Как узнать свою кредитную историю

Ваша кредитна історія – це важливий аспект в ухваленні рішення про позику, тому перед заявкою на отримання кредиту рекомендується перевірити вашу історію кредитів, щоб уникнути непередбачених сюрпризів.

Що ж таке ця історія кредитів?

Кредитна історія – це вся історія ваших операцій по позиках і їх погашенням. Українське бюро кредитних історій (УБКІ) зберігає ці дані за 10 років з моменту взяття кредиту. Навіть якщо ви один раз в житті брали кредит, то інформацію про нього ви зможете знайти на сайті бюро безкоштовно, всі наступні перевірки будуть коштувати вже 50 грн.

Чому варто іноді все ж робити перевірку своєї кредитної історії?

  1. Якщо відмовили в позичці

За статистикою 80% відмов у заявці на кредит пов’язане саме з поганою кредитною історією. Але вашу репутацію і історію завжди можна поліпшити.

  1. У вас вже був кредит, але ви хочете подати заявку на новий

Рекомендуємо перед подачею заявки на нову позику провести перевірку своєї історії кредитів. Це дасть вам можливість бути впевненим, що всі ваші кредити погашені, а інформація про нову позику актуальна.

  1. Ви боїтеся, що за вашими документами шахраї могли взяти кредит.

Хто може отримати доступ до кредитної історії

Тільки власник може давати запит на отримання кредитної історії, або організації, тільки за письмовим дозволом власника.

Коли ви подаєте заяву на отримання кредиту і складаєте договір, то ваш кредитор повинен отримати згоду на перевірку своїх даних для узгодження позики і відстеження стану кредитної історії.

Також ви можете дізнатися хто міг цікавитися вашою історією на сайті Бюро в меню «Реєстр запитів кредитних звітів».

Що робити, якщо ви виявите позику, яку не брали?

Шахраї можуть отримати доступ до ваших особистих даних і документів та взяти на вас кредит. На жаль такі ситуації нерідкі.

Якщо ви знайшли у вас в історії позику, про яку ви не знаєте, чи не згодні з даними вашої історії, то вам слід з цим питанням звернутися в УБКІ. Які будуть з’ясовувати спірні питання. Якщо кредитна організації підтвердить факт шахрайства, то дані з вашої історії будуть видалені.

Щоб уникнути будь-яких неприємних історій рекомендується також підключити собі на телефон послугу «SMS-контроль». Якщо хтось буде намагатися взяти кредит від вашого імені, то ви відразу ж будете повідомлені, і ви зможете негайно зв’язатися з банком для уточнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>