Автомобілі будуть сповіщати водіїв про вибоїни

На автодромі в місті Аахен, який знаходиться в Німеччині, підприємством Ford проводяться тестування методики виявлення вибоїн на дорогах, з наданням інформації водіям і її оновленням в режимі онлайн.

Машини, оснащені камерами і датчиками, можуть сканувати дорожнє покриття, поки їдуть, а дані про вибоїни відображаються на карті, яка знаходиться на панелі інструментів інших автомобілів, що мають аналогічну систему.

«Віртуальна карта буде показувати тріщини відразу, як тільки вони виявилися і майже миттєво сповіщати інших автолюбителів», – повідомляє Уве Хоффманн, інженер-дослідник компанії Ford. – Автомобілі нашої компанії вже оснащені подібними рецепторами, призначеними для збору інформації про стан доріг, але ми вирішили вивести їх на рівень вище “.

Такі технології є в наявності вже давно: в 2015 Jaguar Land Rover вів діяльність з розробки системи збору даних про вибоїни автопілотом, над цим працював також Університет Ноттінгем Трент, а минулого місяця уряд міста Нью-Йорк заявило, що буде встановлювати камери на сміттєвозах, для відстеження появи нових тріщин і ям, поки вони не завдали шкоди. Однак головний козир технології Ford полягає в розсилці даних серед автовласників в режимі реального часу.

Не всі згодні, що дане технічне рішення – найкраще. За судження доктора Тобі Брекон, відомості про ямах на дорогах у відкритому доступі, в перспективі, може стати причиною утворення непередбачених заторів на інших вулицях, так як водії будуть намагатися уникнути поганої дороги.

Його думка полягає в тому, що повинен бути інший, що відрізняється більшою дешевизною і меншою радикальністю, спосіб вирішення проблем, пов’язаних з дорожніми покриттями – наприклад, відремонтувати їх.

Автор: Марина Львовская

Оцените нас

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>